Kulturno-dediščinski večer: Prepletena zgodba Krasa

Sobota, 14. junij 2025, ob 20.00, prizorišče Festivala kamna v Pliskovici

V sodelovanju z organizatorji Festivala kamna v Pliskovici vabimo na kulturno-dediščinski večer, ki bo potekal v soboto, 14. junija 2025, ob 20. uri. V središče večera postavljamo film Žbrinca – koš za nabiranje stelje, dokumentarno pripoved o tradicionalnem listnem košu, ki je bil nekoč nepogrešljiv del kraškega kmečkega vsakdana.

Film prikazuje zgodovinski pomen in postopek izdelave žbrince ter zgodbe domačinov, ki so žbrinco še uporabljali ali jo znajo izdelati. Ta posebna pletena košara, danes tudi simbol Krasa, ima globoko povezavo z identiteto kraškega življenja. V filmu se dotaknemo tudi njenega mesta v umetnosti, kjer se pojavlja v delih znanega umetnika Lojzeta Spacala.

Večer bo dopolnjen s kulturnim programom, ki ga bo izvedel Ansambel Naši fantje, ter zaključen z druženjem ob kraških dobrotah. Vstop je prost. Vabljeni vsi, ki vas zanima dediščina Krasa in zgodbe preteklosti, ki še vedno nagovarjajo sedanjost.

 
Ministrstvo za javno upravo
(Aktivnost je podprla Občina Sežana v okviru razpisa Javni razpis za sofinanciranje programov oz. projektov, ki niso predmet drugih javnih razpisov iz proračuna občine Sežana za leto 2025 - sredstva za enkratne finančne pomoči 2025.)

Twitter Facebook

Na projekt Naslednji dogodek
   
Prejšnji dogodek